ציפוי גרפן לרכב: מה זה ולמה זה טוב?

ציפוי גרפן נחשבים לאחד החידושים הבולטים ביותר שצצו בתעשיית הרכב בשנים האחרונות.

עם זאת, גרפן הוא חומר מבוסס פחמן שהוא לא ממש חדש. גרפן (Graphene) הכולל שכבה אחת של אטומי פחמן, זוכה לשבחים כחומר החזק ביותר שידוע שקיים על פני כדור הארץ. הוא קשיח פי 200 מפלדה וקל מנייר.

שני דברים מסבירים את החוזק הזה. כיום, גרפן מתקבל יותר ויותר בקרב פרטים בשל קשיותו ו'התכונות האנטי-סטטיות' שלו. יתר על כן, הוא אינו מאפשר לאבק להתיישב על המשטח המצופה בו בגלל תכונותיו האנטי-סטטיות.

היתרונות של ציפוי גרפן
ציפוי גרפן לאוטו נותן ברק עשיר, עמוק וציפוי נון-סטיק. החומר גם יוצר השתקפויות מדהימות תוך השארת גימור חלק. לכן זאת בחירה טובה לאנשי הרכבים ולחובבי הדיטיילינג.יישום פשוט עשה זאת בעצמך: התקנה פשוטה ללא כלים נוספים או ניסיון.

תכונות הידרופוביות מדהימות: דוחה מים ומזהמים שלא כמו כל מוצר אחר בעבר.עמידות נמדדת בשנים, לא חודשים: השג 5+ שנים של הגנה מיישום קל אחד בלבד.
תוצאות מובטחות: מהימנות על ידי מומחים מקצועיים ברחבי העולם ומגובה בהבטחות שביעות רצון של 100% "מנוסו ונכון".

יתרונות ציפוי גרפן על פני ציפוי קרמי?
עמידות ארוכה יותר מציפוי קרמי:
ציפוי קרמי למכוניות הוא הגנה יציבה, ואריכות הימים שלו הייתה אחת הסיבות העיקריות להכרה שלו בתעשייה.
אבל זה מרגש לציין שעם התוספת של גרפן, העמידות יכולה להתחזק עוד יותר. בשל המבנה הדו-ממדי שלו וסריג חלת הדבש, הגרפן הוא דק, קל משקל וחזק מאוד. הוא מאפשר עמידות בלתי מתפשרת למשטח המצופה בגרפן.
לאחר היישום, אתה יכול ליהנות מהגימור המבריק למשל משהו כמו 3-4 שנים. ציפוי הגרפן שלך לא יישחק בגלל גשם או ברק.
ברק גבוה במיוחד, עומק צבע: שכבת הגרפן הננו-חלקיקית משאירה ברק עשיר ומעמיק בצורה מושכת שמשפרת במידה ניכרת את הברק והמראה של הצבע שלך.
תכונות הידרופוביות טובות יותר: לגרפן יש זווית מגע גבוהה יותר בגלל ההרכב הכימי שלו והמבנה הייחודי, מה שגורם למים להחליק בקלות רבה יותר על פני השטח מאשר הציפוי הרגיל. פחות מים על פני השטח פירושו פחות אידוי, מה שאומר שאין נקודות מים מטרידות שנשארות מאחורי מכסה המנוע של המכונית שלך.
פחות כתמי מים: מכיוון שציפויים קרמיים מסורתיים ידועים לשמצה בשמירה על חום והגברת כתמי מים, שילובם עם גרפן הופך את השכבה העליונה של הציפוי לעמידה יותר בחום. זה מבטיח שלא תצטרך לבזבז כסף על ליטוש כתמי מים שנחרטו על פני המכונית שלך.ציפוי גרפן לרכב דוחה אבק: גרפן נהנה מהטבות על סמך התכונות הכימיות שלו. כדי להיות קצת טכני, גרפן נחשב "אנטי סטטי", בהתחשב בתכונות המוליכות שלו. זה מרמז שהוא דוחה אבק וחלקיקים זעירים או מיקרוסקופיים אחרים ואינו מאפשר להם להתיישב על המשטח המצופה בו.

האם ציפוי גרפן עדיף על ציפוי קרמי?
ניתן להשיג תוצאות מגוונות יחסית מאותה מכונת קפה רק על ידי החלפת פולי הקפה.
זה בדיוק המצב עם ננו-ציפויים. גרפן וציפוי קרמי משתמשים באותה תיאוריה, אך תוצאת הגימור שונה במידה ניכרת. לשם השוואה, שני הציפויים מספקים ביצור נגד מים, קרני UV וזוהמה, והגרפן מרוויח מהיותו החומר החזק ביותר על פני כדור הארץ.
בנוסף, הוא אחד הדקים ביותר ונזקף לזכות היווצרות "אטום אחד" שלו. קל יותר וחזק יותר מסמל שהוא יכול להיקשר לכל משטח בצורה יעילה יותר.

כמה עולה ציפוי גרפן לרכב?
מבחינת עלות, גרפן די יקר בהשוואה לציפוי קרמי. עם זאת, זה פשוט לשימוש; ציפוי גרפן אינו מתמצק או מתגבש כקרמיקה רגילה, ומוריד את הסבירות לנקודות גבוהות או פסים בלתי הפיכים.
נוכל לחשוב על ציפוי קרמי כעל שיפור מהציפוי הקרמי הרגיל. 

מכאן, סוף סוף, נשאלת השאלה: איזה ציפוי עדיף? 
תוך השוואה בין היתרונות שמציעים שני המוצרים, ברור שאין עוררין שלמעילי קרמיקה גרפן יש יתרון על פני ציפויים קרמיים רגילים.עם זאת, ציפוי קרמי גרפן הוא קצת יותר יקר מאשר ציפויים רגילים; לציפויים קרמיים של גרפן יש תכונות מעולות ויתרונות נוספים שנותנים לך תמורה לכסף בשנים הקרובות.

יש להם עמידות טובה יותר וגם נותנים ביצור נדיב נגד שריטות בגלל גמישות מעולה. עם ציפוי מסוגנן של ציפוי קרמי גרפן חלק במיוחד, הרכב היוקרתי שלך בטוח ימשוך את תשומת הלב של אחרים.